ROV10H301K-S
Mfr.Part #
ROV10H301K-S
Package / Case
Disc 10mm
Description
VARISTOR 300V 3.5KA DISC 10MM
Package / Case :
Disc 10mm
Varistor Voltage (Min) :
270V
Varistor Voltage (Max) :
330V
Packaging :
Bulk
Published :
Maximum DC Volts :
250V
Energy :
52J
Capacitance @ Frequency :
280pF @ 1kHz
Varistor Voltage (Typ) :
300V
Current - Surge :
3.5kA
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Maximum AC Volts :
195V
Datasheets
ROV10H301K-S
Introducing Littelfuse ROV10H301K-S from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:Disc 10mm, Mounting Type:Through Hole, Operating Temperature:-40°C~85°C TA, ROV10H301K-S pinout, ROV10H301K-S datasheet PDF, ROV10H301K-S amp .Beyond Littelfuse ROV10H301K-S ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.