ROV10H271K-S
Mfr.Part #
ROV10H271K-S
Package / Case
Disc 10mm
Description
VARISTOR 270V 3.5KA DISC 10MM
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Maximum AC Volts :
175V
Maximum DC Volts :
225V
Varistor Voltage (Typ) :
270V
Varistor Voltage (Max) :
297V
Varistor Voltage (Min) :
243V
Current - Surge :
3.5kA
Energy :
49J
Package / Case :
Disc 10mm
Capacitance @ Frequency :
330pF @ 1kHz
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
ROV10H271K-S
Introducing Littelfuse ROV10H271K-S from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-40°C~85°C TA, Mounting Type:Through Hole, Package / Case:Disc 10mm, ROV10H271K-S pinout, ROV10H271K-S datasheet PDF, ROV10H271K-S amp .Beyond Littelfuse ROV10H271K-S ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.