ROV10H221K-2
Mfr.Part #
ROV10H221K-2
Package / Case
Disc 10mm
Description
VARISTOR 220V 3.5KA DISC 10MM
Energy :
39J
Capacitance @ Frequency :
390pF @ 1kHz
Current - Surge :
3.5kA
Maximum AC Volts :
140V
Published :
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
Disc 10mm
Varistor Voltage (Max) :
242V
Maximum DC Volts :
180V
Varistor Voltage (Typ) :
220V
Varistor Voltage (Min) :
198V
Datasheets
ROV10H221K-2
Introducing Littelfuse ROV10H221K-2 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Through Hole, Operating Temperature:-40°C~85°C TA, Package / Case:Disc 10mm, ROV10H221K-2 pinout, ROV10H221K-2 datasheet PDF, ROV10H221K-2 amp .Beyond Littelfuse ROV10H221K-2 ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.