ROV10H220L
Mfr.Part #
ROV10H220L
Package / Case
Disc 10mm
Description
VARISTOR 22V 1KA DISC 10MM
Energy :
3.2J
Packaging :
Bulk
Package / Case :
Disc 10mm
Published :
Capacitance @ Frequency :
5520pF @ 1kHz
Maximum AC Volts :
14V
Varistor Voltage (Min) :
18.7V
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Varistor Voltage (Typ) :
22V
Varistor Voltage (Max) :
25.3V
Maximum DC Volts :
18V
Current - Surge :
1kA
Datasheets
ROV10H220L
Introducing Littelfuse ROV10H220L from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Through Hole, Package / Case:Disc 10mm, Operating Temperature:-40°C~85°C TA, ROV10H220L pinout, ROV10H220L datasheet PDF, ROV10H220L amp .Beyond Littelfuse ROV10H220L ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.