ROV10H102K-S-2
Mfr.Part #
ROV10H102K-S-2
Package / Case
Disc 10mm
Description
VARISTOR 1KV 3.5KA DISC 10MM
Energy :
140J
Maximum AC Volts :
625V
Package / Case :
Disc 10mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Maximum DC Volts :
825V
Varistor Voltage (Typ) :
1kV
Varistor Voltage (Max) :
1.1kV
Capacitance @ Frequency :
95pF @ 1kHz
Varistor Voltage (Min) :
900V
Current - Surge :
3.5kA
Datasheets
ROV10H102K-S-2
Introducing Littelfuse ROV10H102K-S-2 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:Disc 10mm, Operating Temperature:-40°C~85°C TA, Mounting Type:Through Hole, ROV10H102K-S-2 pinout, ROV10H102K-S-2 datasheet PDF, ROV10H102K-S-2 amp .Beyond Littelfuse ROV10H102K-S-2 ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.