ROV10-781K
Mfr.Part #
ROV10-781K
Package / Case
Disc 10mm
Description
VARISTOR 780V 2.5KA DISC 10MM
Varistor Voltage (Max) :
858V
Varistor Voltage (Min) :
702V
Capacitance @ Frequency :
117pF @ 1kHz
Varistor Voltage (Typ) :
780V
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Maximum DC Volts :
640V
Maximum AC Volts :
485V
Published :
Current - Surge :
2.5kA
Packaging :
Bulk
Energy :
92J
Package / Case :
Disc 10mm
Datasheets
ROV10-781K
Introducing Littelfuse ROV10-781K from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-40°C~85°C TA, Package / Case:Disc 10mm, Mounting Type:Through Hole, ROV10-781K pinout, ROV10-781K datasheet PDF, ROV10-781K amp .Beyond Littelfuse ROV10-781K ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.