ROV10-751K-S
Mfr.Part #
ROV10-751K-S
Package / Case
Disc 10mm
Description
VARISTOR 750V 2.5KA DISC 10MM
Varistor Voltage (Typ) :
750V
Maximum DC Volts :
615V
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Packaging :
Bulk
Varistor Voltage (Max) :
825V
Published :
Maximum AC Volts :
460V
Varistor Voltage (Min) :
675V
Package / Case :
Disc 10mm
Energy :
90J
Current - Surge :
2.5kA
Capacitance @ Frequency :
133pF @ 1kHz
Datasheets
ROV10-751K-S
Introducing Littelfuse ROV10-751K-S from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Through Hole, Operating Temperature:-40°C~85°C TA, Package / Case:Disc 10mm, ROV10-751K-S pinout, ROV10-751K-S datasheet PDF, ROV10-751K-S amp .Beyond Littelfuse ROV10-751K-S ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.