ROV10-621K
Mfr.Part #
ROV10-621K
Package / Case
Disc 10mm
Description
VARISTOR 620V 2.5KA DISC 10MM
Varistor Voltage (Typ) :
620V
Maximum AC Volts :
385V
Energy :
82J
Maximum DC Volts :
505V
Capacitance @ Frequency :
160pF @ 1kHz
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Varistor Voltage (Min) :
558V
Published :
Package / Case :
Disc 10mm
Packaging :
Bag
Current - Surge :
2.5kA
Varistor Voltage (Max) :
682V
Datasheets
ROV10-621K
Introducing Littelfuse ROV10-621K from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Through Hole, Operating Temperature:-40°C~85°C TA, Package / Case:Disc 10mm, ROV10-621K pinout, ROV10-621K datasheet PDF, ROV10-621K amp .Beyond Littelfuse ROV10-621K ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.