ROV10-220L-2
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ROV10-220L-2
Manufacturer
Littelfuse
Package / Case
Disc 10mm
Datasheet
Download
Description
VARISTOR 22V 500A DISC 10MM
Manufacturer :
Littelfuse
Product Category :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Number of Circuits :
1
Maximum AC Volts :
14V
Maximum DC Volts :
18V
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Varistor Voltage (Typ) :
22V
Capacitance @ Frequency :
5521pF @ 1kHz
Varistor Voltage (Max) :
25.3V
Varistor Voltage (Min) :
18.7V
Package / Case :
Disc 10mm
Mounting Type :
Through Hole
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
Energy :
2.7J
Current - Surge :
500A
Datasheets
ROV10-220L-2
Introducing Littelfuse ROV10-220L-2 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-40°C~85°C TA, Package / Case:Disc 10mm, Mounting Type:Through Hole, ROV10-220L-2 pinout, ROV10-220L-2 datasheet PDF, ROV10-220L-2 amp .Beyond Littelfuse ROV10-220L-2 ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.