ROV10-181K-S-2
Mfr.Part #
ROV10-181K-S-2
Package / Case
Disc 10mm
Description
VARISTOR 180V 2.5KA DISC 10MM
Varistor Voltage (Typ) :
180V
Maximum AC Volts :
115V
Current - Surge :
2.5kA
Package / Case :
Disc 10mm
Capacitance @ Frequency :
483pF @ 1kHz
Energy :
26J
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Varistor Voltage (Min) :
162V
Maximum DC Volts :
150V
Varistor Voltage (Max) :
198V
Datasheets
ROV10-181K-S-2
Introducing Littelfuse ROV10-181K-S-2 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:Disc 10mm, Operating Temperature:-40°C~85°C TA, Mounting Type:Through Hole, ROV10-181K-S-2 pinout, ROV10-181K-S-2 datasheet PDF, ROV10-181K-S-2 amp .Beyond Littelfuse ROV10-181K-S-2 ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.