RNR70H51R1FRB14
Mfr.Part #
RNR70H51R1FRB14
Description
RES 51.1 OHM 1% 3/4W AXIAL
Resistance :
51.1Ohms
Power (Watts) :
0.75W 3/4W
Size / Dimension :
0.180Diax0.562L 4.57mmx14.27mm
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Power Rating :
750mW
Series :
Military, MIL-PRF-55182/06, RNR70
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Supplier Device Package :
Failure Rate :
R (0.01%)
Datasheets
RNR70H51R1FRB14
51.1Ohms, 0.75W 3/4W, Metal Film,