RNR70H1153FMB14
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RNR70H1153FMB14
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 115K OHM 1% 3/4W AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Power (Watts) :
0.75W 3/4W
Composition :
Metal Film
Power Rating :
750mW
Lead Free :
Contains Lead
Military Standard :
MIL-PRF-55182
Number of Terminations :
2
Resistance :
115kOhms
Max Operating Temperature :
175°C
Packaging :
Bulk
Width :
4.57mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Radiation Hardening :
No
Operating Temperature :
-65°C~175°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Series :
Military, MIL-PRF-55182/06, RNR70
Size / Dimension :
0.180Diax0.562L 4.57mmx14.27mm
Mount :
Through Hole
Failure Rate :
M (1%)
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Diameter :
4.57mm
Length :
17.45mm
Tolerance :
±1%
Package / Case :
Axial
Min Operating Temperature :
-65°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Feature :
Military, Moisture Resistant
Factory Lead Time :
32 Weeks
Supplier Device Package :
Datasheets
RNR70H1153FMB14
Through Hole 115kOhms, 0.75W 3/4W, Metal Film,