RNCS1206DTE4R70
Mfr.Part #
RNCS1206DTE4R70
Description
RES 4.7 OHM 0.5% 1/8W 1206
RNCS
Max Operating Temperature :
155°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Contact Plating :
Tin
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Height :
660.4μm
Length :
3.048mm
Max Power Dissipation :
125mW
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistance :
4.7Ohms
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Size / Dimension :
0.120Lx0.061W 3.05mmx1.55mm
2
Published :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Supplier Device Package :
Width :
1.5494mm
Tolerance :
±0.5%
Datasheets
RNCS1206DTE4R70
Stackpole Electronics, Inc. RNCS1206DTE4R70
RNCS Series, Thin Film, 4.7Ohms, 0.125W 1/8W, ±0.5%, -55°C~155°C