RNCS1206BTE332R
Mfr.Part #
RNCS1206BTE332R
Description
RES PREC, 332 OHM, 1206, 0.1%, 2
Size / Dimension :
0.120" L x 0.061" W (3.05mm x 1.55mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
0.125W, 1/8W
Tolerance :
±0.1%
Height - Seated (Max) :
0.026" (0.65mm)
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
332 Ohms
Datasheets
RNCS1206BTE332R
Stackpole Electronics, Inc. RNCS1206BTE332R
RNCS Series, Thin Film, 332 Ohms, 0.125W, 1/8W, ±0.1%, -55°C ~ 155°C