RNCS1206BKE6K65
Mfr.Part #
RNCS1206BKE6K65
Description
RES 6.65K OHM 0.1% 1/8W 1206
Working Voltage :
150V
Ratings :
AEC-Q200
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
6.65kOhm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Size / Dimension :
0.120Lx0.061W 3.05mmx1.55mm
Additional Feature :
High Precision
Operating Temperature :
-55°C~155°C