RNCS1206BKE4K22
Mfr.Part #
RNCS1206BKE4K22
Description
RES 4.22K OHM 0.1% 1/8W 1206
Additional Feature :
PRECISION
Working Voltage :
150V
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.120Lx0.061W 3.05mmx1.55mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Packing Method :
TR, 7 INCH
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
4.22kOhm
Datasheets
RNCS1206BKE4K22
Stackpole Electronics, Inc. RNCS1206BKE4K22
FIXED RESISTOR RNCS Series, Thin Film, 4.22kOhm, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~155°C