RNCS1206BKE31K6
Mfr.Part #
RNCS1206BKE31K6
Description
RES 31.6K OHM 0.1% 1/8W 1206
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Working Voltage :
150V
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Additional Feature :
High Precision
Resistance :
31.6kOhm
Size / Dimension :
0.120Lx0.061W 3.05mmx1.55mm