RNCS1206BKE316R
Mfr.Part #
RNCS1206BKE316R
Description
RES 316 OHM 0.1% 1/8W 1206
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height :
660.4μm
Contact Plating :
Tin
Additional Feature :
PRECISION
Published :
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Max Power Dissipation :
125mW
Size / Dimension :
0.120Lx0.061W 3.05mmx1.55mm
Resistance :
316Ohm