RNCS1206BKE30K9
Mfr.Part #
RNCS1206BKE30K9
Description
RES 30.9K OHM 0.1% 1/8W 1206
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Size / Dimension :
0.120Lx0.061W 3.05mmx1.55mm
Additional Feature :
PRECISION
Working Voltage :
150V
Packing Method :
TR, 7 INCH
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Resistance :
30.9kOhm