RNCS0603BTE21K5
Mfr.Part #
RNCS0603BTE21K5
Description
RES 21.5K OHM 0.1% 1/16W 0603
Resistance :
21.5kOhm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
12 Weeks
Additional Feature :
PRECISION
Working Voltage :
50V
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.061Lx0.031W 1.55mmx0.80mm
1 (Unlimited)
Mounting Feature :
Surface Mount
ECCN Code :
EAR99
Tolerance :
±0.1%