RMC50A-1-J
Mfr.Part #
RMC50A-1-J
Description
AC/DC CONVERTER 5V +/-12V
Voltage - Output 1 :
5V
Length :
155mm
Voltage - Input :
85V~132VAC
Width :
31mm
Current - Output 3 :
500mA
Height :
93mm
Operating Temperature :
-10°C~65°C
Series :
RMC (50W)
Current - Output 2 :
1.5A
Efficiency :
70%
Size / Dimension :
6.10Lx1.22W x 3.66 H 155.0mmx31.0mmx93.0mm
Voltage - Output 2 :
12V
Current - Output (Max) :
5A 1.5A 500mA
Output Power :
50W
Current - Output 1 :
5A
Voltage - Isolation :
2kV