RMC50A-1-CN
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RMC50A-1-CN
Manufacturer
Cosel
Description
AC/DC CONVERTER 5V +/-12V
Manufacturer :
Cosel
Product Category :
Lead Free :
Lead Free
Voltage - Output 3 :
-12V
Current - Output 2 :
1.5A
Voltage - Isolation :
2kV
Current - Output 1 :
5A
Width :
31mm
Current - Output 3 :
500mA
Size / Dimension :
6.10Lx1.22W x 3.66 H 155.0mmx31.0mmx93.0mm
Operating Temperature :
-10°C~65°C
Length :
155mm
Type :
Open Frame
Approval Agency :
cURus
Voltage - Input :
85V~132VAC
Applications :
ITE (Commercial)
Height :
93mm
Efficiency :
70%
Mounting Type :
Chassis Mount
Voltage - Output 1 :
5V
Factory Lead Time :
6 Weeks
Number of Outputs :
3
Minimum Load Required :
No
Series :
RMC (50W)
Voltage - Output 2 :
12V
RoHS Status :
RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Output Power :
50W
Current - Output (Max) :
5A 1.5A 500mA