RL0816T4F-F-R025-FNH
Mfr.Part #
RL0816T4F-F-R025-FNH
Manufacturer
Delta Electronics
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Description
RES 0.025 OHM 1% 1/3W WIDE 0603
Manufacturer :
Delta Electronics
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
RL0816T
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Factory Lead Time :
14 Weeks
Composition :
Metal Film
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
25mOhm
Tolerance :
±1%
Number of Terminations :
2
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Delta Electronics RL0816T4F-F-R025-FNH
RL0816T Series, Metal Film, 25mOhm, 0.125W 1/8W, ±1%, -55°C~125°C