RL0816T4F-4-R020-FNH
Mfr.Part #
RL0816T4F-4-R020-FNH
Manufacturer
Delta Electronics
Description
RES 0.02 OHM 1% 1/2W WIDE 0603
Manufacturer :
Delta Electronics
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±1%
Resistance :
20mOhm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Series :
RL0816T
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Composition :
Metal Film
Delta Electronics RL0816T4F-4-R020-FNH
RL0816T Series, Metal Film, 20mOhm, 0.125W 1/8W, ±1%, -55°C~125°C