RL0816S-100-F
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RL0816S-100-F
Manufacturer
Susumu
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES SMD 10 OHM 1% 1/5W 0603
Manufacturer :
Susumu
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Tolerance :
±1%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Weight :
2.012816mg
Published :
Resistance :
10Ohm
Composition :
Thin Film
Number of Terminations :
2
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Pbfree Code :
yes
Height :
450μm
Series :
RL
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Termination :
SMD/SMT
Factory Lead Time :
14 Weeks
Feature :
Current Sense
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.2W 1/5W
Temperature Coefficient :
0/ +200ppm/°C
Datasheets
RL0816S-100-F
Susumu RL0816S-100-F
RL Series, Thin Film, 10Ohm, 0.2W 1/5W, ±1%, -55°C~125°C