RL0805FR-7W0R091L
Mfr.Part #
RL0805FR-7W0R091L
Description
RES 0.091 OHM 1% 1/4W 0805
Height :
609.6μm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±1000ppm/°C
Factory Lead Time :
24 Weeks
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Resistance :
91mOhm
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Max Power Dissipation :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Datasheets
RL0805FR-7W0R091L
YAGEO RL0805FR-7W0R091L
RL Series, Thick Film, 91mOhm, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~125°C