RE1206FRE07620RL
Mfr.Part #
RE1206FRE07620RL
Description
RES SMD 620 OHM 1% 1/4W 1206
Size / Dimension :
0.122Lx0.063W 3.10mmx1.60mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Max Power Dissipation :
250mW
Resistance :
620Ohm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Datasheets
RE1206FRE07620RL
YAGEO RE1206FRE07620RL
RE Series, Thick Film, 620Ohm, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~155°C