RE1206FRE0761R9L
Mfr.Part #
RE1206FRE0761R9L
Description
RES SMD 61.9 OHM 1% 1/4W 1206
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Tolerance :
±1%
Max Power Dissipation :
250mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.122Lx0.063W 3.10mmx1.60mm
Resistance :
61.9Ohm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Datasheets
RE1206FRE0761R9L
YAGEO RE1206FRE0761R9L
SURFACE MOUNT, RE Series, Thick Film, 61.9Ohm, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~155°C