RE1206FRE07619KL
Mfr.Part #
RE1206FRE07619KL
Description
RES SMD 619K OHM 1% 1/4W 1206
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Resistance :
619kOhm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Max Power Dissipation :
250mW
Size / Dimension :
0.122Lx0.063W 3.10mmx1.60mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RE1206FRE07619KL
YAGEO RE1206FRE07619KL
SURFACE MOUNT, RE Series, Thick Film, 619kOhm, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~155°C