RE1206FRE0722R1L
Mfr.Part #
RE1206FRE0722R1L
Description
RES SMD 22.1 OHM 1% 1/4W 1206
Resistance :
22.1Ohm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.122Lx0.063W 3.10mmx1.60mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Power Dissipation :
250mW
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Datasheets
RE1206FRE0722R1L
YAGEO RE1206FRE0722R1L
SURFACE MOUNT, RE Series, Thick Film, 22.1Ohm, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~155°C