RE1206FRE07174KL
Mfr.Part #
RE1206FRE07174KL
Description
RES SMD 174K OHM 1% 1/4W 1206
Max Power Dissipation :
250mW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
174kOhm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.122Lx0.063W 3.10mmx1.60mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tolerance :
±1%
Datasheets
RE1206FRE07174KL
YAGEO RE1206FRE07174KL
SURFACE MOUNT, RE Series, Thick Film, 174kOhm, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~155°C