RE1206FRE0715R4L
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RE1206FRE0715R4L
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES SMD 15.4 OHM 1% 1/4W 1206
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Max Power Dissipation :
250mW
Factory Lead Time :
33 Weeks
Pbfree Code :
yes
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Published :
Number of Terminations :
2
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Mounting Feature :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.122Lx0.063W 3.10mmx1.60mm
Resistance :
15.4Ohm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Composition :
Thick Film
Tolerance :
±1%
ECCN Code :
EAR99
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Feature :
Moisture Resistant
Surface Mount :
yes
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Series :
RE
Height :
660.4μm
Datasheets
RE1206FRE0715R4L
YAGEO RE1206FRE0715R4L
SURFACE MOUNT, RE Series, Thick Film, 15.4Ohm, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~155°C