RE1206FRE0712R1L
Mfr.Part #
RE1206FRE0712R1L
Description
RES SMD 12.1 OHM 1% 1/4W 1206
Tolerance :
±1%
Resistance :
12.1Ohm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
JESD-609 Code :
e3
Max Power Dissipation :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Size / Dimension :
0.122Lx0.063W 3.10mmx1.60mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RE1206FRE0712R1L
YAGEO RE1206FRE0712R1L
SURFACE MOUNT, RE Series, Thick Film, 12.1Ohm, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~155°C