RE1206DRE0790K9L
Mfr.Part #
RE1206DRE0790K9L
Description
RES SMD 90.9K OHM 0.5% 1/4W 1206
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Resistance :
90.9kOhm
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.122Lx0.063W 3.10mmx1.60mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Power Dissipation :
250mW