RE1206DRE0776K8L
Mfr.Part #
RE1206DRE0776K8L
Description
RES SMD 76.8K OHM 0.5% 1/4W 1206
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Size / Dimension :
0.122Lx0.063W 3.10mmx1.60mm
Max Power Dissipation :
250mW
Resistance :
76.8kOhm
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Factory Lead Time :
24 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RE1206DRE0776K8L
YAGEO RE1206DRE0776K8L
SURFACE MOUNT, RE Series, Thick Film, 76.8kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~155°C