RE1206DRE0768R1L
Mfr.Part #
RE1206DRE0768R1L
Description
RES SMD 68.1 OHM 0.5% 1/4W 1206
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Power Dissipation :
250mW
Resistance :
68.1Ohm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Size / Dimension :
0.122Lx0.063W 3.10mmx1.60mm
Datasheets
RE1206DRE0768R1L
YAGEO RE1206DRE0768R1L
SURFACE MOUNT, RE Series, Thick Film, 68.1Ohm, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~155°C