RE1206DRE07619KL
Mfr.Part #
RE1206DRE07619KL
Description
RES SMD 619K OHM 0.5% 1/4W 1206
Size / Dimension :
0.122Lx0.063W 3.10mmx1.60mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Max Power Dissipation :
250mW
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Resistance :
619kOhm