RE1206DRE0752K3L
Mfr.Part #
RE1206DRE0752K3L
Description
RES SMD 52.3K OHM 0.5% 1/4W 1206
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.122Lx0.063W 3.10mmx1.60mm
Max Power Dissipation :
250mW
Resistance :
52.3kOhm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Datasheets
RE1206DRE0752K3L
YAGEO RE1206DRE0752K3L
SURFACE MOUNT, RE Series, Thick Film, 52.3kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~155°C