RE1206DRE074K64L
Mfr.Part #
RE1206DRE074K64L
Description
RES SMD 4.64K OHM 0.5% 1/4W 1206
Resistance :
4.64kOhm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tolerance :
±0.5%
Max Power Dissipation :
250mW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.122Lx0.063W 3.10mmx1.60mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm