RE1206DRE07280KL
Mfr.Part #
RE1206DRE07280KL
Description
RES SMD 280K OHM 0.5% 1/4W 1206
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
280kOhm
Max Power Dissipation :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.122Lx0.063W 3.10mmx1.60mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
yes
Datasheets
RE1206DRE07280KL
YAGEO RE1206DRE07280KL
SURFACE MOUNT, RE Series, Thick Film, 280kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~155°C