RE1206DRE07274KL
Mfr.Part #
RE1206DRE07274KL
Description
RES SMD 274K OHM 0.5% 1/4W 1206
Resistance :
274kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.122Lx0.063W 3.10mmx1.60mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Max Power Dissipation :
250mW
Datasheets
RE1206DRE07274KL
YAGEO RE1206DRE07274KL
SURFACE MOUNT, RE Series, Thick Film, 274kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~155°C