RE0603DRE07510KL
Mfr.Part #
RE0603DRE07510KL
Description
RES SMD 510K OHM 0.5% 1/10W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
Max Power Dissipation :
100mW
Resistance :
510kOhm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Datasheets
RE0603DRE07510KL
YAGEO RE0603DRE07510KL
RE Series, Thick Film, 510kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C