RE0603DRE07360RL
Mfr.Part #
RE0603DRE07360RL
Description
RES SMD 360 OHM 0.5% 1/10W 0603
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±0.5%
Max Power Dissipation :
100mW
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
360Ohm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RE0603DRE07360RL
YAGEO RE0603DRE07360RL
RE Series, Thick Film, 360Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C