RE0603DRE0713RL
Mfr.Part #
RE0603DRE0713RL
Description
RES SMD 13 OHM 0.5% 1/10W 0603
2
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
ECCN Code :
EAR99
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Max Power Dissipation :
100mW
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
13Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
1 (Unlimited)
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Mounting Feature :
Surface Mount
Series :
RE
Surface Mount :
yes
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Working Voltage :
75V
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C