RCR875DNP-3R0L
Mfr.Part #
RCR875DNP-3R0L
Description
FIXED IND 3UH 3.25A 28 MOHM TH
Through Hole
Reach Compliance Code :
Unknown
Tolerance :
±15%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-40°C~85°C
DC Resistance (DCR) :
28mOhm Max
Current Rating :
3.25A
Inductance :
3μH
Test Frequency :
2.52MHz
Lead Diameter :
0.7 mm
Height :
7.5mm
Max DC Current :
3.25A
Height Seated (Max) :
0.295 7.50mm
Size / Dimension :
0.307Dia 7.80mm
Datasheets
RCR875DNP-3R0L
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD