RCH664NP-9R1M
Mfr.Part #
RCH664NP-9R1M
Package / Case
Radial, Vertical Cylinder (Open)
Description
FIXED IND 9.1UH 1.86A 53.2 MOHM
Weight :
700.006425mg
Current Rating :
1.86A
Lead Diameter :
0.5 mm
Tolerance :
±20%
Package / Case :
DC Resistance (DCR) :
53.2mOhm Max
Self Resonant Frequency :
33.7MHz
Shielding :
No
Lead Spacing :
4mm
Height Seated (Max) :
0.256 6.50mm
Series :
RCH-664
Inductance :
9.1μH
Lead Length :
4mm
Size / Dimension :
0.236Dia 6.00mm
Published :
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Operating Temperature :
-40°C~100°C
Lead/Base Style :
Radial
Height :
6.5mm
Test Frequency :
7.96MHz
Max DC Current :
1.86A
Datasheets
RCH664NP-9R1M
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD