RCH654NP-102K
Mfr.Part #
RCH654NP-102K
Package / Case
Radial, Vertical Cylinder (Open)
Description
FIXED IND 1MH 130MA 7.06 OHM TH
Height :
5mm
Height Seated (Max) :
0.197 5.00mm
DC Resistance (DCR) :
7.06Ohm Max
Size / Dimension :
0.236Dia 6.00mm
Weight :
500.000539mg
Lead Spacing :
4mm
Lead/Base Style :
Radial
Lead Length :
4mm
Inductance :
1mH
Series :
RCH-654
Shape/Size Description :
CYLINDRICAL PACKAGE
Current Rating :
130mA
Test Frequency :
1kHz
Max DC Current :
130mA
Termination :
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Tolerance :
±10%
Package / Case :
Datasheets
RCH654NP-102K
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD