RCH654NP-271K
Mfr.Part #
RCH654NP-271K
Package / Case
Radial, Vertical Cylinder (Open)
Description
FIXED IND 270UH 260MA 1.55OHM TH
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.236Dia 6.00mm
Max DC Current :
260mA
DC Resistance (DCR) :
1.55Ohm Max
Height :
5mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Current Rating :
260mA
Lead Spacing :
4mm
Inductance :
270μH
Package / Case :
Lead/Base Style :
Radial
Lead Length :
4mm
Weight :
500.000539mg
Height Seated (Max) :
0.197 5.00mm
Series :
RCH-654
Shape/Size Description :
CYLINDRICAL PACKAGE
1
Termination :
Test Frequency :
1kHz
Datasheets
RCH654NP-271K
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD