RCH664NP-3R9M
Mfr.Part #
RCH664NP-3R9M
Package / Case
Radial, Vertical Cylinder (Open)
Description
FIXED IND 3.9UH 2.63A 33.4 MOHM
Inductance :
3.9μH
DC Resistance (DCR) :
33.4mOhm Max
Through Hole
Lead Spacing :
4mm
Test Frequency :
7.96MHz
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-40°C~100°C
Height :
6.5mm
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Lead Length :
4mm
Series :
RCH-664
Size / Dimension :
0.236Dia 6.00mm
Self Resonant Frequency :
65MHz
Weight :
700.006425mg
Lead Diameter :
0.5 mm
Max DC Current :
2.63A
Height Seated (Max) :
0.256 6.50mm
Current Rating :
2.63A
Lead/Base Style :
Radial
Published :
Package / Case :
Datasheets
RCH664NP-3R9M
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD