RCH664NP-1R0M
Mfr.Part #
RCH664NP-1R0M
Package / Case
Radial, Vertical Cylinder (Open)
Description
FIXED IND 1UH 4A 18.3 MOHM TH
Stock
25
In Stock :
25
DC Resistance (DCR) :
18.3mOhm Max
Lead Length :
4mm
Height Seated (Max) :
0.256 6.50mm
Current Rating :
4A
Lead/Base Style :
Radial
Inductance :
1μH
Package / Case :
Series :
RCH-664
yes
Lead Spacing :
4mm
Height :
6.5mm
Size / Dimension :
0.236Dia 6.00mm
Operating Temperature :
-40°C~100°C
Tolerance :
±20%
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Max DC Current :
4A
Published :
2012
Test Frequency :
7.96MHz
Lead Diameter :
0.5 mm
HTS Code :
Self Resonant Frequency :
243MHz
Datasheets
RCH664NP-1R0M
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD